Lions klubi Tallinn Toompea tegi Tallinna Lastehaiglale suurannetuse

May 4, 2016 in Uncategorized by margus

4. mail andis LC Tallinn Toompea lastehaiglale üle eriotstarbelise protseduurilaua ning 30 seintele paigaldatavat motoorikakomplekti/mängustendi.

Traumatoloogiaosakonna juhataja Tiit Härma ning vanemarst Andres Lukanenok on protseduurilauaga väga rahul.

„Selle multifunktsionaalse teisaldatava laua teeb eriti praktiliseks motoriseeritud kõrguste ja asendite muutmise võimalus. Piisab vaid nupulevajutusest – enam ei pea mitukümmend korda pedaali tallama. Uus laud on ka piisavalt suur, et ära mahutada noorukeid, kes tänapäeval võivad olla kahe-meetrised. Samuti on olemas hädavajalikud abitoed.”

Et haigla soovis ka mängustende, tegi LC Tallinn Toompea parima tulemuse saamiseks koostööd AJ Tooted ASiga – stendid ilmestavad haigla koridoride ja palatite seinu ning mängimas on nendega tabatud mitte ainult lapsi, vaid ka lapsevanemaid.

Üleantavate toodete koguväärtus on rohkem kui 5000 eurot. Vajalikud vahendid annetuste soetamiseks saadi LC Tallinn Toompea iga-aastaselt Heategevuslikult Pokkeriturniirilt, mis oli järjekorras juba kuues.

Tegemist on ühtlasi Eesti suurima heategevusliku turniiriga, kus osales üle 70 mängija ja toetaja.

Iga-aastaselt on üritusel ka mitmeid suuremaid ja väiksemaid sponsoreid. Varasematel aastatel on heategevuslikus korras raha kogutud Tallinna Lastehaiglale põletushaigetele nahakoorimisnoa ja vaakumraviaparaadi tarbeks. Lisaks on toetatud palateid LCD-teleritega.

Sündmusest võtsid osa rahvusvahelise Lions klubide Eesti piirkonna kuberner Heikki Koort, Lions klubi Tallinn Toompea liikmed, kes jagasid patsientidele õhupalle ning vestlesid nii laste kui lastearstidega.