Lions Club Tallinn Toompea koos partneritega aitab traumatoloogia-ortopeediaosakonna lapsi

December 12, 2014 in Uncategorized by margus

15. detsembril kell 14 annavad LC Tallinn Toompea esindajad haiglale üle kümme kvaliteetset Thomsoni telerit ja kolm kiikhobust, mis on soetatud koostööpartnerite Euronics ja Vineerimaailm abiga. Rahalised vahendid selleks kogutakse iga-aastaselt heategevuslikult jõulupokkeriturniirilt.

See on juba kolmas kord, kus klubi tegevus on suunatud just traumatoloogia-ortopeediaosakonna lastele.

„Loomulikult rõõmustab meid, et Toompea lõvid on meid kolm aastat järjest meeles pidanud,“ ütleb Tallinna Lastehaigla traumatoloogiaosakonna juhataja Tiit Härma, rõhutades, et kui sellel aastal panustatakse peamiselt patsientide olmesse, siis kahel eelmisel aastal oli LC Tallinn Toompea toetus suunatud konkreetselt põletushaavadega patsientidele: muretseti spetsiaalsed operatsiooninoad ning uudset haavaravi võimaldav vaakumraviaparaat.

Selgitades, miks on teotahtelised lionid soovinud abistada just nimelt trauma- ja põletushaavadega lapsi, ütleb LC Tallinn Toompea president Andero Hännikainen, et valik langetati pärast pikki arutelusid. „Põletushaavade saamine on lapsele juba iseenesest väga valus ja piinarikas, kuid sellele järgneb  keerukas, pikaajaline ja kulukas ravi- ja taastumisprotsess, mida me soovime lastele võimalikult kergeks teha. Meil on väga hea meel, et arstid on jaganud oma põletusravikogemust ning soovitanud, milliste tegevustega patsiente parimal viisil toetada,“ ütleb ta.

Andero Hännikainen lisab, et reeglina lionid abivajajaid rahaliste vahenditega ei toeta, head tehakse pigem kas ise kuhugi käsi külge pannes või heategevussündmusi korraldades. Nii on ka praeguse suure kingituse soetamisel klubil abiks partnerid Euronics ja Vineerimaailm, kuid põhiline osa panusest tuleb siiski sel aastal juba viiendat korda toimuvast jõulueelsest heategevuslikust pokkeriturniirist, kus osaleb üle 70 mängija.

„Lastehaiglal on hea meel, et LC Tallinn Toompea toetus on jätkuvalt suunatud ühele meie osakonnale ja toetab kindlat patsientide gruppi,“ ütleb Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts.